Piperyna na odchudzanie. Jak działa i czy jest skuteczna?

Piperyna to organiczny związek chemiczny, który w ostatnim czasie zyskuje sporą popularność. To wynik badań dotyczących potencjalnego wpływu na odchudzanie. W najpopularniejszej internetowej encyklopedii możemy przeczytać:

W roku 2012 opublikowano wyniki badań wskazujące, że piperyna może blokować tworzenie się nowych komórek tłuszczowych i obniżać poziom tłuszczu w krwiobiegu. Jest to wynikiem zakłócania aktywności genów kontrolujących powstawanie nowych komórek tłuszczowych.

Czym jest piperyna?

Piperyna to alkaloid, który występuje w owocach czarnego pieprzu. Ekstrakt z czarnego pieprzu – bo tak również można przedstawiać piperynę to związek, który znajdziemy niemal na każdej liście naturalnych spalaczy tłuszczów.

Dotąd jednak, piperyna nie była aż tak popularna. Dzisiaj możemy wręcz mówić o pewnego rodzaju modzie na odchudzanie z piperyną. Czy faktycznie ten składnik jest aż tak skuteczny? Jak stosować piperynę na odchudzanie? Jakie daje efekty? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą Państwo w dalszej części tejże publikacji.

Multum właściwości pro-zdrowotnych piperyny

Piperyna to związek, który na początku XIX wieku został wyodrębniony przez duńskiego fizyka i chemika. Poddany wielokrotnym badaniom związek – jak się później okazało – krył w sobie multum właściwości pro-zdrowotnych.

Warto mieć jednak świadomość, że potencjał zdrowotny owoców z czarnego pieprzu znany był już tradycyjnej medycynie chińskiej i indyjskiej znacznie wcześniej. Czarny pieprz wykorzystywany był w leczeniu dolegliwości trawiennych, bólach stawów oraz chorobach serca.

Dzisiaj, piperyna znów jest „na tapecie”. Jej „podstawowe” właściwości idą jednak na boczny tor, a cała popularność ekstraktu z czarnego pieprzu to wynik badań, o których wspominaliśmy na początku tej publikacji. Dowiodły one, że piperyna to skuteczna broń w walce o piękną i zgrabną sylwetkę.

Piperyna na odchudzanie – czy naprawdę jest skuteczna?

Skuteczność piperyny na odchudzanie to przedmiot wielu dyskusji i badań. Jedno jest jednak pewne – to produkt, który jest doskonale opiniowany. Wszelkie suplementy diety zawierające ekstrakt z owoców czarnego pieprzu powszechnie uznawane są za skuteczne. Najlepszym przykładem takiego środka jest Piperinox – lider wielu rankingów suplementów na odchudzanie.

Piperinox co prawda zawiera również kilka innych składników aktywnych, nie mniej – jego bazą, jak sama nazwa wskazuje – jest piperyna. Dzisiaj, wielu ekspertów stara się przekonywać, że ekstrakt z owoców czarnego pieprzu to jeden z najsilniejszych, naturalnych związków sprzyjających odchudzaniu.

W prawdzie, należy mieć świadomość, że skuteczność stosowania suplementów diety z piperyną zależna jest od wielu innych czynników, między innymi: diety, aktywności fizycznej, poziomu nadwagi czy uwarunkowań genetycznych.

Ile mogę schudnąć stosując piperynę w tabletkach?

Trudno o jednoznaczną odpowiedź na powyższe pytanie. Odchudzanie z piperyną z całą pewnością przynosi rezultaty, aczkolwiek mogą one być bardzo różne. Zwykle jednak, tempo redukcji może się zwiększyć o nawet kilkadziesiąt procent.

Co istotne, pojawiają się również głosy, które sugerują, że piperyna działa bez konieczności stosowania specjalnych diet redukcyjnych. Do takich „rewelacji” sugerujemy podchodzić ze sporym dystansem. Odchudzanie to proces wymagający zmian nawyków żywieniowych w niemal każdym przypadku.

Czy warto sięgnąć po tabletki z piperyną na odchudzanie?

Piperyna to związek, o którym nie przestaje być głośno. Z całą pewnością nie jest to efekt marketingu, a właściwości ekstraktu z owoców czarnego pieprzu. Wpływ tej substancji na odchudzanie jest niezaprzeczalny.

Pytanie czy warto sięgnąć po tabletki z piperyną na odchudzanie może mieć zatem tylko jedną odpowiedź: TAK, WARTO! Skuteczność, świetne opinie oraz fakt, że związek nie powoduje skutków ubocznych to kluczowe argumenty przemawiające za stosowaniem piperyny w tabletkach.