Najlepsze sposoby na udany seks

Seks to niezwykle ważny element każdego związku. Pozornie – zawsze jest przyjemny. Niestety, badania pokazują, że ogrom Polaków nie jest zadowolonych ze współżycia ze swoim partnerem/partnerką.

Dobry seks przez każdego definiowany jest inaczej. To czy przynosi on nam pełną satysfakcję, zależy od szeregu różnych czynników, w tym naszych oczekiwań i doświadczeń. – przekonuje ekspert ze SferaIntymna.pl.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że seks powinien być czymś przyjemnym dla obu stron. W przeciwnym wypadku, po pewnym czasie – jedna ze stron będzie więcej, niż rozczarowana. Wpłynie to na jej libido, co finalnie przełoży się na problemy łóżkowe. Niezależnie od tego, jak bardzo różnią się nasze sypialniane oczekiwania – zawsze powinniśmy dążyć do pewnych kompromisów.

Przestań być egoistą / egoistką!

W oczach niemal każdego eksperta – nadrzędnym celem współżycia powinien być orgazm naszego partnera. W momencie, gdy obie osoby uczestniczące w akcie, będą chciały zapewnić satysfakcję nie sobie, a partnerowi/partnerce – seks będzie po prostu lepszy.

Oczywiście, niekiedy mężczyznę nachodzi ochota na „szybki numerek”, co nie zawsze podoba się kobietom. Nie mniej, pojedyncze fantazje – nie powinny mieć większego wpływu na całokształt naszych odczuć.

Seks to nie rutyna!

Rutyna w łóżku jest bardzo niebezpieczna. Może prowadzić między innymi do swoistego wypalenia, tudzież osłabienia popędu płciowego u jednej ze stron. Dlatego też, bezustannie należy urozmaicać swoje życie seksualne.

Oczywiście nie oznacza to, że nagle musimy przeglądać kamasutrę. Nic bardziej mylnego! Urozmaiceniem życia seksualnego może być chociażby wydłużenie gry wstępnej czy zmiana miejsca, w którym uprawiamy seks.

Gra wstępna – niezwykle ważna dla kobiety i mężczyzny

Gra wstępna to element, o który warto zadbać każdorazowo. Służy nastrojeniu organizmu i ma wpływ na intensywność orgazmów. Niestety, lwia część par po pewnym czasie całkowicie zapomina o grze wstępnej.

Ile powinna trwać gra wstępna? Jak najdłużej. Należy mieć jednak świadomość, że oczekiwania co do gry wstępnej u partnerów bywają bardzo różne. Co więcej, gra wstępna to nie tylko zmysłowy masaż czy płatki róż. To także szept, nastrojowa muzyka.

Akcesoria, akcesoria i jeszcze raz akcesoria

Wiele par wzbrania się przed wizytą w sklepie dla dorosłych i bardzo negatywnie ocenia asortyment tam się znajdujący. To ogromny błąd! Stawianie tego rodzaju bariery powoduje, że nasz seks jest mocno ograniczony.

Wizyta w sklepie z seks zabawkami, nie oznacza, że jesteśmy perwersyjni. Znaleźć tam można szereg różnych akcesoriów, które pozwolą zintensyfikować doznania, poprawić grę wstępną czy nawet – wzmocnić erekcję i/lub lepiej nawilżyć pochwę.

Przed wizytą w tego typu sklepie sugerujemy zapoznać się z asortymentem w sklepach online. To spora baza wiedzy, która może zainspirować i sprawić, że doznania seksualne wskoczą na jeszcze wyższy poziom.

Rozmowa z partnerem / partnerką

Dialog w związku ma fundamentalne znaczenie. Choć rozmowy na temat rozczarowań w łóżku nie należą do najłatwiejszych – zawsze trzeba je podejmować. Wszak, nierozwiązane problemy wynikające z różnych oczekiwań lub braku satysfakcji, nigdy nie prowadzą do niczego dobrego.

Rozmowa jest zatem pewnego rodzaju fundamentem dla naszego seksu. Nie bójmy rozmawiać o naszych fantazjach, pytać o satysfakcję czy po prostu mówić o oczekiwaniach. To nie tylko wpłynie na udany seks, ale także pozwoli na więcej w przyszłości.

Podsumowując, udany seks to pewnego rodzaju cement dla związku. Należy pielęgnować współżycie seksualne oraz zawsze starać się je nieco urozmaicać, aby zapobiec rutynie. Oczywiście, każdy inaczej definiuje pojęcie „udany seks” – dlatego też dialog z partnerem/partnerką ma kluczowe znaczenie.