Jakie jest optymalne pH organizmu, czyli co stosować na odkwaszenie?

Odkwaszanie organizmu to proces, który powinien być realizowany regularnie. W przeciwnym wypadku może dojść do poważnych konsekwencji zdrowotnych ze szczególnym uwzględnienie dysfunkcji całego układu pokarmowego.

Optymalne pH organizmu

Poprzez równowagę kwasowo-zasadową rozumie się pH wynoszące od 7,35 do 7,45. Takie pH jest gwarancją optymalnej pracy układu trawiennego i powinno stanowić cel każdej jednostki. W przypadku zbyt dużej kwasowości lub zasadowości może dojść do poważnych zaburzeń w pracy układu trawiennego.

Co na odkwaszenie organizmu? – Domowe sposoby.

Odkwaszanie organizmu to proces, który bez wątpienia można określić mianem wymagającego. Wszak, każdego dnia należy stosować receptury, które nie należą do najsmaczniejszych. Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych receptur pozwalających osiągnąć równowagę kwasowo-zasadową w organizmie.

  1. ¼ łyżeczki sody oczyszczonej + 250 mililitrów wody niegazowanej źródlanej + 2 łyżeczki octu jabłkowego.
  2. ¼ łyżeczki sody oczyszczonej + sok z limonki + 150 ml wody.
  3. sok z jednej cytryny + sok z jednej limonki + 1 łyżka octu jabłkowego + 200 ml wody.

Jak nietrudno się domyślić, powyższe mikstury nie są zbyt smaczne. Istnieją jednak alternatywne rozwiązania, których skuteczność jest równie wysoka.

Spirulin Plus na odkwaszenie organizmu

Efektywną metodą odkwaszająca organizm jest suplementacja Spirulin Plus. To rozwiązanie skuteczne, w pełni naturalne i przede wszystkim bezpieczne.

Spirulin Plus to kompozycja naturalnych składników, między innymi: mniszka lekarskiego, spiruliny i chlorelli. Sprawdzony, przebadany klinicznie produkt stanowi znacznie wygodniejszą alternatywę dla domowych, niesmacznych mikstur.

Konsumenci wybierający Spirulin Plus chwalą sobie szybkość działania (już jednomiesięczna kuracja może przywrócić równowagę kwasowo-zasadową), pełne bezpieczeństwo (brak skutków ubocznych) oraz wygodę stosowania (jedna kapsułka dziennie).

Spirulin Plus to preparat cieszący się bardzo dużą popularnością. Z racji tego, iż uważamy, że najlepszą rekomendacją i recenzją środka jest opinia innych konsumentów, postanowiliśmy przytoczyć kilka tych nadesłanych przez naszych czytelników (zarówno pod innymi artykułami, jak i drogą mailową).

Spirulin Plus – opinie naszych czytelników

Opinia 1:
Co do efektywności spiruliny, a konkretniej Spirulin Plus (zawiera też chlorellę) to ja nie mam wątpliwości. Stosuję zawsze wtedy, gdy pH wyjdzie poza normę (tj. 7,35-7,45) i momentalnie odzyskuje tzw. równowagę kwasowo-zasadową. Zwykle nie potrzeba suplementacji dłuższej niż 2-3 tygodnie.

Opinia 2:
Spirulin Plus miałem okazję testować w ramach leczenia zakwaszonego organizmu i pozytywnie się zaskoczyłem. Nie sądziłem, że suplementy diety mogą działać tak silnie i tak szybko. Praktycznie jeden miesiąc stosowania pozwolił przywrócić swojego rodzaju harmonię w organizmie. Dlatego też z całego serca – polecam. To naprawdę działa.

Opinia 3:
Spirulina i Chlorella zawarta w Spirulin Plus to nie wszystko. Jest tam też kilka innych składników, które w moim przypadku pozytywnie wspierały także regenerację, siły witalne i (nieskromnie) wygląd. Poprawa jest zauważalna bardzo szybko.

Opinia 4:
Stosowanie Spirulin Plus to absolutna konieczność przy zakwaszeniu. Żadna inna metoda nie działa tak efektywnie, a testowałam zarówno diety zasadowe, jak i ocet jabłkowy czy sodę.

Pragniemy zauważyć, że przez cały okres funkcjonowania naszego portalu nie natrafiliśmy na żadną negatywną opinię na temat tego suplementu. To mówi samo za siebie.

Podsumowanie

Niezwykle częstą dolegliwością będącą bezpośrednim wynikiem niewłaściwego odżywiania jest tzw. zakwaszenie. Objawia się ono poprzez ogólny dyskomfort trawienny, problemy z wypróżnianiem oraz bóle żołądka.

Z zakwaszeniem można walczyć na wiele różnych sposobów. Jednym z najefektywniejszych rozwiązań jest stosowanie suplementów diet zawierających spirulinę oraz chlorellę. Oba składniki pozytywnie wpływają na tzw. odkwaszenie organizmu. Jednym z preparatów zawierającym oba te składniki jest Spirulin Plus.