Jak schudnąć w domu, czyli kilka słów o diecie, treningu i suplementach

Zastanawiasz się jak zgubić zbędne kilogramy albo jak schudnąć w domu i nie masz zamiaru korzystać z publicznych siłowni? Pragniesz odchudzać się w zaciszu domowym, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Świetnie trafiłaś! W tym artykule znajdziesz podpowiedzi dotyczące odchudzania w domu.

Jak schudnąć w domu?

Czy można skutecznie odchudzać się w domu? Oczywiście, że tak. Nie potrzebujemy ogromnej ilości sprzętu treningowego, by móc spalać tkankę tłuszczową. Tak naprawdę wystarczy steper za kilkadziesiąt złotych lub dla tych bardziej rozrzutnych – bieżnia albo rowerek trekingowy. 

Czy posiadanie takiego sprzętu jest niezbędne?

Aby rozpoczął się proces spalania tkanki tłuszczowej konieczne jest generowanie takiego zapotrzebowania energetycznego, by organizm musiał pobierać energię z materiału zapasowego (tłuszczu). Dlatego też, posiadanie takiego sprzętu ułatwi realizację planu treningowego. 

Jak się odżywiać?

Jak się odżywiać

Równie istotnym elementem co trening, jest dieta. Stworzenie jadłospisu, który pozwoli nam efektywniej spalać tkankę tłuszczową powinno mieć zatem taki sam priorytet.

Diety, których skuteczność jest najwyższa w dłuższym okresie czasu są przede wszystkim zbilansowane i zdrowe. Jakiekolwiek „głodówki” i diety niskokaloryczne zazwyczaj są krótkotrwałe i charakteryzują się efektem jojo.

Odżywianie powinno charakteryzować się:

  • systematycznością
  • zasadą „mniej, ale częściej”, czyli 5-6 mniejszych posiłków
  • bogactwem mineralnym i odżywczym (tylko pełnowartościowe produkty)

Czy warto korzystać z suplementów diet?

Na reklamy suplementów diet można sie natknąć w każdym medium: Internecie, radio, telewizji. Nie każdy specyfik jednak działa tak, jak zapewnia to producent.

Wybierając specyfiki wspomagające należy sugerować się recenzjami i opiniami innych osób. Zapewnienia producenta nie zawsze idą w parze z rzeczywistymi rezultatami jakie gwarantuje suplementacja danego preparatu.

suplementy diety na odchudzanie

Osoby, które podejmują trudy odchudzania mają wiele trudności jeśli chodzi o wybór odpowiedniego specyfiku wspomagającego proces redukcji wagi. Wszakże, w sklepach i aptekach dostępne są dziesiątki różnych suplementów diet. Ich skuteczność jest bardzo różna, o czym zresztą świadczą opinie, które z łatwością można znaleźć w Internecie.

No właśnie – opinie. To właśnie one powinny stanowić pierwszy i najważniejszy wyznacznik dla osoby odchudzającej. Często jednak społeczeństwo ulega reklamom producenta, który zapewnia o niesamowitych efektach nowych specyfików, co zwykle nie ma zbyt dużego związku z prawdą.

Jednym z najlepiej opiniowanych środków odchudzających jest zielona herbata. To preparat, który znany jest od naprawdę dawna. Można wręcz uznać, że jest to jeden z najstarszych suplementów dostępnych na rynku. Jak można wyczytać w recenzjach – to nie przeszkadza mu być niezwykle skutecznym.

Zielona herbata to suplement diety, którego dostępność jest bardzo dobra. Kosztujący zaledwie kilka złotych napar można nabyć w każdym spożywczym markecie. Popularność tego środka nie jest jednak najwyższa. Dlaczego? Przede wszystkim uwarunkowane jest to przez fakt, iż zielona herbata nie jest szeroko reklamowana.

Zielona herbata została wielokrotnie przebadana pod kątem wykazujących właściwości. Udowodniono, że działa ona na cały system trawienny – usprawnia i przyśpiesza przemianę materii. Niektórzy naukowcy stwierdzili również, że ma ona wpływ na zahamowanie łaknienia. To jednak nie wszystko! Zielona herbata wykorzystywana może być również w profilaktyce chorób układu krążenia. Napar z suszu ziołowego można stosować także w łagodzeniu ran oraz zapalenia spojówek.

Kiedy inne specyfiki mogą powodować skutki uboczne, zielona herbata wykazuje właściwości pro-zdrowotne. Wszystko za sprawą tego, że jest w pełni naturalna. Nie można jej przedawkować. Rzadko kiedy jej spożywanie skutkuje jakimkolwiek dyskomfortem.